Postet nga: Blloku A5

KEK: Njësia A5 është kthyer në operim

Korporata Energjetike e Kosovës (KEK), ka njoftuar se njësia A5 është kthyer në operim pas përfundimit të remontit kapital.

Biznesi i vëllait të “Ftyrës” pjesë e tenderit për të cilin u arrestua drejtori i KEK-ut

Kompania kosovare “Limi-Plast”, pronë e Bujar Shalës, së bashku me kompaninë “Litwin SA” është pjesë e konzorciumit që ka lidhur kontratë në vlerë 3.4 milionë euro me Korporatën Energjetike ...

KEK reagon lidhur me kontratën për riparim të kaldajës në njësinë A5

Korporata Energjetike e Kosovës (KEK) ka reaguar ndaj raportimeve lidhur me kontratën për riparimin e kaldajës në njësinë A5  të termocentralit Kosova A.

Rekomandimet për aftësimin e bllokut A5, KEK-u pritet të nënshkruajë kontratë mbi 50 mijë euro me një kompani gjermane

Korporata Energjetike e Kosovës (KEK) pritet të nënshkrujë kontratë me një kompani gjermane, për angazhimin e ekspertëve për dhënien e rekomandimeve për aftë...

KEK konfirmon se ende janë në negociata për remontin e bllokut A5

Korporata Energjetike e Kosovës (KEK) ende nuk ka nënshkruar kontratë për remontin kapital të njësisë A5.

KEK me tender me procedurë të negociuar për remont të A5

Kryeshefi ekzekutiv i Korporatës Energjetike të Kosovës, Nagip Krasniqi, në emisionin “Kallxo Përnime” ka folur lidhur me tenderin që është i hapur për remont kapital të ...

Abdixhiku thirrje Prokurorisë të nis hetime për krizën me energjinë

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka thënë se arsyeja pse Kosova nuk ka rrymë është se Blloku A5 i KEK-ut nuk ka kryer mirëmbajtjen ...

Dardan Molliqaj ftohet nga Policia lidhur me deklarimet e tij për rënien e Bllokut A3 dhe A5

Kryetari i Partisë Social Demokrate, Dardan Molliqaj ka njoftuar se ka marrë ftesë nga Policia e Kosovës lidhur me deklarimet e tij për rëniet e Bllokut A3 ...