Postet nga: Bllokimi i llogarive

Ra pre e një linku, i bllokohen llogaritë e rrjetet sociale një gruaje në Vushtrri

Dy ditë më parë një grua ka raportuar në polici se i janë bllokuar të gjitha llogaritë e rrjeteve sociale.

Twitter pezullon llogaritë e politikanëve në Serbi

Kompania Twitter ka pezulluar llogaritë e disa deputetëve dhe politikanëve të Partisë Përparimtare Serbe, e cila është në pushtet në Serbi, dhe të një zyrtari qeveritar.

ATK ka bllokuar mbi 1,200 llogari të bizneseve që nuk i kanë shlyer borxhet

Në pesë ditët e para të muajit maj, Administrata Tatimore e Kosovës (ATK) ka bllokuar mbi 1,200 llogari bankare të bizneseve të cilat nuk i kanë shlyer borxhet.

Kurti për Telekomin: Ndërrimi i qeverisë trimëroi kriminelët dhe zhvatësit e pasurisë publike

Dje janë bllokuar xhirollogaritë e Telekomit të Kosovës si pasojë e përmbarimit të borxhit rreth 26 milionë euro nga kompania Dardafone (Z Mobile) që kishte fituar gjykimin në Arbitrazh.

Telekomi: Bllokimi i llogarive rrezikon operimin

Telekomi i Kosovës ka reaguar në lidhje me bllokimin e llogarive bankare të kësaj korporate, duke thënë se pasojat janë të pariparueshme shkaku i bllokimit.

Vetëvendosje reagon për bllokimin e llogarive në Telekom

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas bllokimit të llogarive në Telekomin e Kosovës.