Postet nga: blerja e votave

Policia pranon se e intervistoi qytetarin që xhiroi "blerjen" e votave

Policia e Kosovës me anë të një sqarimi ka treguar veprimet e ndërmarra në lidhje me videon e publikuar nga KALLXO.com ku një qytetar nga Prishtina tregon ...

Vjosa Osmani: Me para të vjedhura po duan t’i blejnë votat e qytetarëve

“Kur fitojmë ne, fiton Kosova. Shpëton prej krimit e korrupsionit, prej zhvatjes së buxhetit dhe prej shantazhit ndaj bizneseve”.

Përgjimet zbulojnë rolin e krimit të organizuar në blerjen e votave

Në katin e tretë të Prokurorisë së Krimeve të Rënda, zyrat e prokurorëve që drejtojnë hetimet e dosjeve 339 dhe 339/1 janë të mbushura dëng me dokumente. Fletët ...

Hetimi për trafik droge rikthen akuzat për blerje të votave

Partia Demokratike në opozitë kërkoi hetim mbi blerjet e votave gjatë zgjedhjeve të vitit 2017 pasi hetimi i prokurorisë mbi një organizatë të madhe kriminale të trafikut të drogës ...

Deputeti Denoncon Blerje të Votave nga Komuniteti Egjiptian

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga komuniteti egjiptian, Veton Berisha, denoncoi fenomenin e blerjes së votave nga pjesëtarë të komunitetit që ai përfaqëson.

Lirohen të Dyshuarit për Aferën e Blerjes së Votave

Janë liruar dy personat që u arrestuan dje, pasi KALLXO.com publikoi videon e një afere të blerjes së votave në Fushë-Kosovë.

Arrestohen Dy Persona pas Raportimit të KALLXO.com

Policia e Kosovës i ka arrestuar dy persona pas raportimit të KALLXO.com për skandalin në Fushë Kosovë ku qytetarëve u është ofruar kafe e ushqim në ...

Filmohet Afera e "Blerjes" së Votave Për PDK-në në Fushë Kosovë

Kamarieri i lokalit pronë e familjes së kandidatit të PDK-së për asamblenë e Fushë Kosovës në tri raste është filmuar teksa u ofron kafe dhe ushqim klientëve ...