Postet nga: blerim kuçi

Blerim Kuçi nesër në interpelancë për dhënien e lejes për prodhimin e energjisë me dy hidrocentrale

Kuvendi i Kosovës nesër do të mbajë seancë plenare me gjithsej 17 pika të rendit të ditës, nga ora 10:00.

Kuçi: Telekomi i Kosovës vazhdon t'ia paguajë 2 milionë euro në vit Monakos për kodin +377

Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi, ka deklaruar se Kosova ende vazhdon të paguajë 2 milionë euro në vit për kodin e Monakos (+377) të përdorur nga Vala.

400 mijë euro për liqenin akumulues në Komunën e Klinës

Në vitin që vjen, parashihet të ndërtohet liqeni akumulues për ujë të pijshëm në Komunën e Klinës. Në projektin e titulluar “Ndërtimi i Liqenit ...

Ministri Blerim Kuçi pozitiv me COVID-19

Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi ka rezultuar pozitiv me COVID-19.

Cilat pajisje të reja do të instalohen në dhomën e përgjimeve të telefonave?

Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi, ka deklaruar se Qeveria e Kosovës është duke investuar në Dhomën e Përgjimeve në Telekomin e Kosovës.

Blerim Kuçi: Për 3 muaj do mund të ndërtohej një spital për COVID-19

Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi ka thënë se Ministria e Shëndetësisë nuk ka mungesë të buxhetit, pasi që sipas tij është shkurtuar buxheti i ...

Kuçi i përgjigjet Muhaxherit për projektin ‘Borea’: Nuk e kam ndalë asnjë projekt

Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi i është përgjigjur deklarimeve të kryetarit të Pejës, Gazmend Muhaxheri në emisionin Jeta në Komunë, i cili pati thënë ...

Kuçi flet për fondin 300 milionësh të prezantuar nga Daut Haradinaj, i cili u harrua

Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi në intervistën e dhënë për moderatoren Jeta Xharra është sfiduar me premtimin e partisë së tij për krijimin ...