Postet nga: Blerand Stavileci

Konflikti i interesit: Blerand Stavileci dorëhiqet nga një pozitë

Blerand Stavileci ka dhënë dorëheqje nga pozita e kryetarit të klubit të basketbollit Prishtina.

Blerand Stavileci blenë veturë 30 mijë euro

Këshilltari i Kadri Veselit, Blerand Stavileci, në deklarimin e pasurisë në Agjencionin Kundër Korrupsionit (AKK), ka deklaruar se ka hyrë në kredi prej 27 mijë eurove, për të ...

Stavileci tallet me dhunën në LDK

Këshilltari i kryeparlamentarit Kadri Veseli, Blerand Stavileci, ka reaguar pas incidentit në Kuvendin zgjedhor të nëndegës së LDK-së në Mat.

Miku i Blerand Stavilecit dhe Kadri Veselit punësohet inspektor në ATK

Vllaznim Krasniqi, ish-këshilltari i ministrit të zhvillimit ekonomik, Blerand Stavileci është në mesin e 20 inspektorëve të punësuar së fundmi në Administratën Tatimore të Kosovës.

Hapet gara për kryeshef të Telekomit

Telekomi i Kosovës ka shpallur konkursin për kryeshef ekzekutiv të ndërmarrjes. Konkursi është hapur dy javë pas dorëheqjes së Gent Begollit nga pozita e kryeshefit.

LDK: I papranueshëm kandidimi i Blerand Stavilecit dhe Njazi Thaçit për drejtor të KEK-ut

Grupi Parlamentar i LDK-së ka reaguar lidhur me emërimet në Zyrën e Rregullatorit për Energji (ZRRE) dhe kandidimet e Blerand Stavilecit dhe Njazi Thaçit për ...

Telashet e Shpend Ahmetit për Shumicën në Asamblenë Komunale

Qeverisja e këtij mandati për Shpend Ahmetin në krye të Prishtinës mund të kthehet në një ‘deja vu’ të mandatit të parë.

Stavileci Paralajmëron Rreziqet e Keq-implementimit të TC 'Kosova e Re'

Në ditën e nënshkrimit të marrëveshjeve për ndërtimin e Termocentralit “Kosova e Re”, ish-ministri për Zhvillim Ekonomik, Blerand Stavileci, është shprehur se duhet që ...