Postet nga: Bizneset

Stafi i ATK-së nuk do munden më të kenë biznese në pronësi të tyre

Në Rregulloren e Brendshme për Parandalimin e Konfliktit të Interesit në ATK, stafi nuk ka të drejtë të ketë biznese në pronësi të tyre.

Kurti, lavdëron punën e qeverisë së tij: E çliruam potencialin e biznesit

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti përmes një info-grafike, ka publikuar të dhëna rreth qarkullimit të bizneseve dhe të hyrave në buxhetin e shtetit, tash e gjashtë muaj, ...

FOTO - Bizneset në Gjilan një ditë pas vërshimeve

Dhjetëra biznese në qendër të Gjilanit janë përgatitur për të parandaluar vërshimet e mundshme.

Mungesa e punëtorëve të kualifikuar rrezikon bizneset në Maqedoninë e Veriut

Kërste Bllazheski, pronar i një hoteli në Strugë, është një nga hotelierët e shumtë që po përballen me mungesë të kuadrit të kualifikuar, të nevojshëm pë...

Bizneset mirëpresin krijimin e Gjykatës Komerciale

Jahir Morina, afarist nga Kosova, ka mbi një dekadë që ka konteste gjyqësore për dy biznese të tij dhe ende nuk ka një zgjidhje përfundimtare. Ai tregon ...

Kërkohet pako e re për t’i ndihmuar bizneset

Përfaqësues të bizneseve dhe deputetë nga partitë opozitare në Kuvendin e Kosovës, po kërkojnë nga Qeveria e Kosovës që të ndihmojë bizneset me mjete financiare, ...

Hykmete Bajrami: Masat që i morëm për ta ndihmuar ekonominë na kushtuan edhe me vota

Deputetja nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, njëherësh ish-ministre e Ekonomisë së Kosovës, Hykmete Bajrami, sot në seancën plenare për gjendjen e ...

Tahiri: Ne politikanët i kemi shkelur masat anti-COVID, bizneset i kanë respektuar

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri ka thënë se vetë politikanët i kanë shkelur masat kundër COVID-19, ...