Postet nga: Bisedimet

Gjuriq: Territori i Serbisë rritet pas marrëveshjes me Kosovën

Drejtori i i ashtuquajtur i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se serbët do të kenë më shumë territor, para ...

Haradinaj nga Vlora: Hapja e temës së kufijve, e papranueshme

Ndërkohë që presidenti i Kosovës Hashim Thaçi doli para gazetarëve në një konferencë për shtyp, kryeministri Ramush Haradinaj ndodhet në qytetin e Vlorës, ku ...

Bahiri: Mitrovica nuk e pranon ndarjen

Agim Bahtiri, kryetari i komunës së Mitrovicës gjatë tryezës të organizuar me liderët politikë dhe përfaqësues të shoqërisë civile, lidhur me zhvillimet e ...

Thaçi: Vazhdimi i dialogut Kosovë-Serbi mund të hapë një kapitull të ri (VIDEO)

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka konfirmuar se do të takohet të dielën në Bruksel, me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç.

Vuçiq: Njerëzit i kryejnë dy fakultete për pesë vjet

Duke folur për moszbatimin e marrëveshjes për themelimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe, Aleksandar Vuçiq th se për pesë vjet njerëzit i ...

Koreja e Gatshme për të Diskutuar Rreth Planit Bërthamor

Koreja e Veriut u ka premtuar Shteteve të Bashkuara se është e gatshme për të diskutuar të ardhmen e arsenalit të saj bërthamor, kur të takohen krerët ...

Bëhen 11 Vjet nga Përfundimi i Bisedimeve për Statusin e Kosovës

Në Vjenë të Austrisë më 10 mars 2007 mbaruan bisedimet për statusin përfundimtar të Kosovës mes shqiptarëve dhe serbëve pa marrëveshje.

SHBA- Thirrje Talibanëve të Shqyrtojnë Ofertën për Paqe

Shtetet e Bashkuara u bënë thirrje talibanëve që të shqyrtojnë seriozisht ofertën e presidentit afgan, Ashraf Ghani, për bisedime për paqe.