Postet nga: bisedimet vv-ldk

VIDEO- Konjufca komenton kërkesat për dorëheqjen e tij

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca i ka komentuar kërkesat për dorëheqjen e tij si parakusht për t’u arritur marrëveshja mes Lë...

Haradinaj për takimet VV-LDK: Shihet që nuk ka drejtim për marrëveshje

Kryeministri në detyrë, njëherësh kryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se e ka të vështirë t’i ...

Epilogu 'me dështim' i negociatave VV-LDK?

Veprimet e fundit të Lëvizës Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, nuk kanë përjashtuar dështimin e marrëveshjes përfundimtare mes tyre, duke lë...

Mustafa për letrën e fundit të LVV-së: Nuk e konsideroj zyrtare

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se letra e fundit të cilën e ka dërguar Lëvizja Vetëvendosje tek ta pë...

LDK thotë se ka pranuar një propozim të ri nga VV-ja

Zëdhënësi i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besian Mustafa, ka deklaruar se një ditë më parë nga Lëvizja Vetëvendosje kanë pranuar një propozim të ri ...

Letrat e presidentit - politike dhe pa bazë kushtetuese

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti, janë përfshirë në “replika politike” përmes shkëmbimit ...

VV ia jep Thaçit emrin për Kryeministër 'ditëve në vijim' (VIDEO)

Anëtarja e Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie  Nagavci pas mbledhjes së kryesisë së kësaj partie tha se janë amrrë vesh që ditët në vijim ...

Kurti për bisedimet me LDK-në: Nuk mund të kthehet situata e para 26 dhjetorit

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, pas takimit që pati me presidentin e vendit, Hashim Thaçi, para gazetarëve ka folur edhe për ministrat që ka propozuar Vetë...