Postet nga: birra peja

Delegacioni nga Mbretëria e bashkuar vizitë në Birra Peja

Birraria Peja sot ka mirëpritur z. Martin Vickers të dërguarin e tregtisë në Ballkanin Perëndimor nga kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar dhe disa deputetë të shquar ...

Birra Peja pjesë e panirit të madh Sial Paris

Birra Peja ka knaqësinë të jetë pjesë në panairin e ushqimit më të madh në botë Sial Paris, ku do të prezentoj produktet e saj para profesionistëve lider ...

Birra Peja e dhezë atmosferën në Sunny Hill Festival

 

Lajm i ri për meraklit e Birra Peja

Gjiganti i birrës në Kosovë, Birra Peja ka shtuar edhe një produkt të ri vendor në linjën e birrave - Birra Peja Lager me alkohol 5.0% dhe në sasi ...

FITO 100,000€ ME BIRRA PEJA! BËHU PJESË E LOJËS MË TË MADHE TË CASH-it

Birra Peja, vjen me lojën më të madhe shpërblyese për të gjithë konsumatorët. Shpërblimet e kësaj loje do të gjenden nën kapakët ...

“Birra Peja” tërhiqet nga Festivali i Birrës në Korçë

“Birra Peja” nuk do jetë pjesë e Festivalit të Birrës në Korçë. Zyrtarët e kësaj kompanie, kanë njoftuar përmes një postimi në llogarinë zyrtare në rrjetin ...

50 Vjet me Birra Peja - VIDEO

Këtë vit, birra numër një në Kosovë mbush 50 vjet. Gjenerata të tëra festojnë së bashku qysh nga viti 1971, kur një zbulues gjerman krijoi recetën unike që ...

Vdes Ernest Jusufi, drejtori i birrarisë ‘Peja’

Ka vdekur drejtori i birrarisë “Peja” Ernest Jusufi.