Postet nga: BILETA

Dy arrestime te reja për mashtrimet me aviobileta

Dy persona kanë përfunduar në pranga gjatë ditës së premte pasi të njëjtit po dyshohet se kanë kryer veprën penale të mashtrimit.

Prishtina TICKET me linjë të re: PRISHTINË - BERLIN - PRISHTINË

Agjensioni lider i fluturimeve PRISHTINATICKET (linku instagram) si një prej kompanive ajrore më të mira për Organizim dhe Performancë në Aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari”, si gjithmonë sjell ...

Deutsche Bahn aplaudon biletën 9 euroshe të transportit publik

Gjatë tre muajve të verës, bileta ultra e lirë u mundësoi gjermanëve qasje në shërbimet e trenave, metrosë dhe autobusëve në mbarë Gjermaninë. Operatori hekurudhor ...

Siguria e biletave të finales - UEFA e njeh rishitjen e biletës, kontrollet me pajisjet speciale

Po afron dita e finales dhe tashmë të gjithë ata që kanë pasur fatin të jenë pjesë e 20.000 sportdashësve për të qenë në stadiumin “Air Albania” për ...

Shoqata e Transportit Rrugor i jep Qeverisë afat 72 orë ta zhbëjë vendimin për lirimin e biletave për disa kategori

Të premten, numri i dy i Ministrisë së Infrastrukturës, Hysen Durmishi, nxori një vendim i cili parashihte zbritje të biletave të autobusit për disa kategori të shoqërisë.

Frankfurt - Hong Kong, mbi 8 mijë euro u harxhuan për një biletë aeroplani për Pacollin

Konsiderohet se është njeriu më i pasur në vend. Madje, ai posedon edhe një aeroplan privat në vlerë prej 9 milionë e 900 mijë eurove. Por, Behgjet Pacolli në maj të vitit 2018, ...

Biletat e mysafirëve nga Stambolli i kushtuan 2 mijë euro Ministrisë së Punëve të Jashtme

Për ardhjen e dy zyrtarëve nga Stambolli në Kosovë, Ministria e Punëve të Jashtme ka paguar bileta të aeroplanit në vlerë 2 mijë euro, kjo pasi biletat e ...

Prishtinë, nga sot Trafiku Urban falas