Postet nga: biçikleta

Vetura godet biçiklistin 72-vjeçar në Ferizaj (FOTO)

Një person i moshës 72-vjeçare teksa ishte duke ngarë biçikletën u përplas nga një veturë në Ferizaj.

Komuna e Prishtinës ndan 500 mijë euro për blerje të 100 biçikletave inteligjente për kryeqytetin

Komuna e Prishtinës po planifikon të ndajë 500 mijë euro për blerje të biçikletave inteligjente për kryeqytetin, të cilat do mund të merren me qira deri në 24 ...

Pas Prishtinës e Mitrovicës edhe Peja ndalon qarkullimin e trotinetëve nëpër sheshet e qytetit

Që nga muaji gusht i vitit të kaluar, Komuna e Prishtinës ka marrë vendim për ndalimin e trotinetëve, biçikletave dhe të gjitha mjeteve me veprim motorik ...

Nëse të gjithë do të udhëtonin me biçikletë, bota do ta zgjidhte lehtësisht problemin e gazrave serrë

Bota do të lëshonte rreth 700 milionë tonë më pak gazra serë çdo vit – më shumë se emetimet vjetore të Kanadasë – nëse të gjithë do të ngasin biçikleta, ...

Vushtrri, arrestohet për vjedhjen e katër biçikletave

Një person është arrestuar pasi që dyshohet se ka vjedhur katër biçikleta në lokacione të ndryshme në Vushtrri.

Shaqir Totaj përdor biçikletën për t'u kthyer nga puna

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, ka njoftuar se për t’u kthyer nga puna në shtëpi ka përdorur biçikletën.

Presidenti Biden rrëzohet nga biçikleta (VIDEO)

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, është rrëzuar sot teksa po ngiste biçikletën.

"Biçikleta është shpikja më e nënvlerësuar e njerëzimit"

"Biçikleta është shpikja më e nënvlerësuar e njerëzimit", kështu thotë Jody Rosen në librin e tij "Two Wheels Good".