Postet nga: Betimi

Mehaj në betimin e 251 ushtarëve të rinj: Jemi të qëndrueshëm si Adem Demaçi dhe trima si Adem Jashari

Në Komandën e Doktrinës dhe Stërvitjes, pas nëntë javëve të kursit sot u betuan dhe u certifikuan 251 ushtarët të rinj të Forcës së ...

Fotogaleri - Betohen ushtarët e rinj të FSK-së

Forcës së Sigurisë së Kosovës sot i janë shtuar ushtarë të rinj.

Betohet presidenti i ri i Shqipërisë

Pasi u betua në sallën e Kuvendit këtë të diel, presidenti i ri i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, mbajti fjalimin e tij të parë.

Raportohet betimi i Përparim Ramës më 7 dhjetor, nënkryetari e asamblistët thonë se s'kanë marrë ftesë

Në disa media është raportuar se më 7 dhjetor kryetari i zgjedhur i Prishtinës, Përparim Rama, do bëjë betimin në seancën konstituive të Kuvendit Komunal.

Betohen tetë anëtarët e rinj të KQZ-së

Tetë anëtarët e rinj të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) sot kanë dhënë betimin para presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani.

Betohen deputetët e zëvendësuar në Kuvendin e Kosovës

 Në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës janë betuar deputetët e rinj të cilët janë zëvendësuar nga kolegët e tyre që s’...

Si do të zhvillohet dita e inaugurimit të Bidenit?

Joe Biden do të betohet si presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara nga Shefi i Gjykatës së Lartë John Roberts pak para mesditës (17:00 GMT) të mërkurë...

Betohet në Kuvend Avokati i Popullit, Naim Qelaj

Avokati i Popullit, Naim Qelaj i sapozgjedhur në këtë pozitë, ka bërë betimin para deputetëve të Kuvendit të Kosovës.