Postet nga: Betimi i kryetarëve në veri

Policia e Kosovës për ceremoninë e betimi në Mitrovicë të Veriut: Po kryejmë detyrat si në çdo vend tjetër

Shefi i Operatives Rajonale të Policisë së Kosovës në Mitrovicë së Veriut, majori Shkelzen Xhafa, ka thënë se Policia ka marrë të gjitha masat e nevojshme në aspektin ...

FOTO - Kjo është situata në Mitrovicë të Veriut para betimit të Erden Atiq si kryetar komune

Pjesëtarë të shumtë të Policisë së Kosovës janë mbledhur tek objekti i komunës së Mitrovicës së Veriut.

KFOR

Betimi i Atiqit, KFOR: Sigurinë në veri do ta bëjë Policia e Kosovës

Me rastin e betimit të kryetarit të Mitrovicës Veriore, Erden Atiq dhe situatës në përgjithësi, misioni i NATO-s në Kosovë, KFOR ka thënë se sigurinë ...

Ambasadori amerikan për betimin e kryetarëve të rinj në veri: Të mos përdoret forca për të arritur qasje në objekte

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeff Hovenier ka kërkuar që të mos përdoret forca për t'i siguruar kryetarëve të katër ...

Pas bisedës me Chollet, Kurti zhvilloi takim edhe me ambasadorin Hovenier

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot ka zhvilluar një takim me ambasadorin e SHBA-së në Kosovë, Jeff Hovenier.

Vuçiq: Kryetarët e komunave në veri të Kosovës nuk do t'i pranojmë kurrë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë më 18 maj se është duke u kërkuar serbëve ta ruajnë paqen, para betimit që do të bëjnë katë...

Ambasadori Hovenier: Presim që kryetarët e rinj të komunave në veri të marrin një rol teknik dhe jo politik

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier në një intervistë ekskluzive për Telegrafin ka folur për zhvillimet e fundit në pjesën veriore të Kosovës, pak para se ...