Postet nga: Beteja e Koshares

Presidentja Osmani kujton Agim Ramadanin në 24 vjetorin e rënies

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka përkujtuar heroin Agim Ramadani, në 24 vjetorin e rënies.

FSK-ja homazhe në Koshare

Pjesëtarë të Forcës së Sigurisë së Kosovës kanë kujtuar Betejën e Koshares.

Presidentja Osmani: Beteja e Koshares dëshmoi se sakrifica për liri është shumë e lartë, por liria s’ka çmim

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka përkujtuar Betejen e Koshares, të cilën e ka quajtur ndër betejat më të lavdishme të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Kurti kujton thyerjen e kufirit Kosovë-Shqipëri: Beteja e Koshares mund të shihet si panoramë e të gjitha betejave

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka kujtuar 24 vjetorin e Betejës së Koshares në të cilën ndodhi edhe thyerja e kufirit mes Kosovës dhe Shqipërisë.

Abdixhiku: Triumfi ushtarak i Koshares, ishte kushtrim për të gjithë shqiptarët

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku në 23 vjetorin e Betejës së Koshares ka vizituar varrezat e dëshmorëve të kësaj beteje.

Haradinaj: Beteja e Koshares hoqi kufirin e padrejtë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka në  23 vjetorin e Betejës së Koshares ka vizituar varrezat e dëshmorëve të kë...

Krasniqi: 23 vjet më parë, çizmet e luftëtarëve të Brigadës 138 thyen kufirin shqiptaro-shqiptar

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka kujtuar Betejën e Koshares.

Kurti për Betejën e Koshares: Aty tytat e armëve të ushtarëve të UÇK-së u kthyen në zjarre ferri për ushtarët serb

Kryeministri Albin Kurti ka kujtuar Betejën e Koshares në 23 vjetorin e saj.