Postet nga: besnik tahiri

Para takimit me ambasadorin e ShBA-së, këshilltari i Haradinajt: Taksa do të qëndrojë

Taksa e vendosur nga Qeveria e Kosovës ndaj mallrave serbe e boshnjake nuk do të hiqet as nesër as pasnesër.

Të hyrat vetanake problem për shumicën e Komunave

Kryeministri Ramush Haradinaj sot ka pritur në takim pune kryetarët e Komunave në kuadër të “Forumi Konsultativ Qeveri – Komuna”.

Komisioni për Buxhet i jep dritën e gjelbër projektligjit për financimin e partive politike

Pas një debati shumë të gjatë, Komisioni për Buxhet dhe Financa  ka miratuar projektligjin për financimin e subjekteve politike.

GLPS prezanton raportin për reformat në Administratën Publike

Grupi për Studime Juridike dhe Politike (GLPS), në një tryezë diskutimi, ka prezantuar sot raportin për reformat në Administratën Publike.

Tahiri: PE nuk mund ta heqë rekomandimin e vizave nga rendi i ditës, pasi s’ka raport

Sot gjatë ditës në media u fol që Parlamenti Europian e ka larguar nga rendi i ditës rekomandimin për liberalizim të vizave, e që kjo pastaj në...

Kryeministri jep sqarim për pozitën e Besnik Tahirit

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka sqaruar se pse Besnik Tahiri është emëruar Koordinator Nacional për Reforma Shtetërore.

VIDEO - Kur Kujtim Paqaku thoshte: Më trajtoni si një vëlla i vogël

Gjatë debatit zgjedhor për Integritetin Publik dhe Përgjegjësinë Politike në fushatën zgjedhore për zgjedhjet parlamentare të qershorit të vitit të kaluar, ish deputeti i Kuvendit ...

Qeveria fillon ta 'shkruajë' ligjin për veten

Qeveria e Kosovës javën e kaluar e miratoi nismën për hartimin e ligjit për Qeverinë, ndërsa sot, koordinatori qeveritar për reforma, Besnik Tahiri, ...