Postet nga: besnik tahiri

Tahiri (AAK): Qeveria ka frikë serioze nga hetimi i tenderëve njëburimor

Shefi i Grupit parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri, ka deklaruar se qeveria ka frikë nga hetimi i tenderëve njëburimor.

AAK kërkon debat parlamentar për tri vjetët e Qeverisë Kurti

Shefi i Grupit parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri, ka kërkuar mbajtjen e një debati parlamentar në lidhje me trevjetorin e Qeverisë ...

Opozita nuk i përgjigjet me një zë ofertës së Kurtit për zgjedhje të parakohshme

Oferta e kryeministrit Albin Kurti për partitë opozitare se “bashkë mund t'i bëjnë numrat për ta shpërndarë Kuvendin”, ka rikthyer debatin për zgjedhje të parakohshme ...

Tahiri i AAK-së fton deputetët e LVV-së që ta mbështesin mocionin për rrëzimin e Qeverisë Kurti

Shefi i Grupit parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri, është deklaruar lidhur me mundësinë që vendi të shkoj në zgjedhje pas ofertë...

Tahiri (AAK): KEK-u është kampion i tenderëve njëburimor

Shefi i Grupit parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri thotë se kontratat njëburimore janë problematike, sepse përmes tyre bëhet lidhja ...

Tahiri: Qeveria miratoi projektligjin për Zyrtarët Publikë pa konsultime, do t’i drejtohemi Kushtetueses

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri, në ka thënë se Qeveria e Kosovës mbrëmë e ka ...

E premtja e tretë radhazi e KPM-së para Komisionit parlamentar, a ka kërkuar falje Telekomi i Serbisë për mesazhet mbështetëse për terroristët e Banjskës?

E premtja e 23.02.2023 ishte e treta radhazi që Komisoni i Pavarur për Media ka raportuar për vendimmarrjen e saj lidhur me rikthimin e kanaleve sportive “Arena”.

Rregullorja e BQK-së dhe partneriteti me aleatët, flasin nga pozita dhe opozita

Kosova vazhdon të ketë koordinim me partnerët ndërkombëtarë, ka thënë shefja e deputetevë të partisë në pushtet - Lëvizjes Vetëvendosje (LVV) Mimoza Kusari-Lila, pas ...