Postet nga: besnik tahiri

Tahiri: Kurti duhet ta informoj Kuvendin para dialogut dhe të raportoj pas tij

Besnik Tahiri kryetar i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, tha se kanë bërë kërkesë që të këtë informim paraprak dhe ...

Tahiri – Qeverisë: Rishikimin buxhetor po na e sillni me vonesë, pas 120 ditëve

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga AAK-ja, Besnik Tahiri, foli në lidhje me rishikimin buxhetor të vitit 2021.

Tahiri i AAK-së kritikon qeverinë pas situatës në Deçan

Shefi i Grupit Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besik Tahiri ka kritikuar nivelin qendror të qeverisjes pas situatës së krijuar në komunën ...

Besnik Tahiri: Shkarkimi i Bordit të RTK-së është politik

Besnik Tahiri, kryetar i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, tha se rekomandimi i të Komisionit funksional për Administratë Publike, Pushtet Lokal, Media ...

Tahiri: Shkarkimi i bordeve pa një vlerësim, është gabim

Besnik Tahiri shef i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës e ka konsideruar të gabuar shkarkimin e bordeve të agjencive pa ndonë vlerësim ...

Tahiri i AAK-së: Jemi të shqetësuar për kapjen e shtetit

Shefi i grupit parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri ka thënë subjekti i tij është i shqetësuar siç e quajti ...

Besnik Tahiri i quan lojë fjalësh, 4 propozimet e Kurtit në dialog

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri, i ka quajtur lojë fjalësh katër propozimet e kryeministrit, Albin Kurtit në ...

Besnik Tahiri i drejtohet Vetëvendosjes: Mos i politizoni agjencionet e pavarura

Besnik Tahiri, deputet nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës – AAK, në seancën e sotme plenare të Kuvendit, ka kërkuar nga pozita ...