Postet nga: besnik mustafa

Policia jep detaje për kërcënimin e djalit të Isa Mustafës

Besnik Mustafa, djali i Isa Mustafës është kërcënuar mbrëmë përmes rrjeteve sociale.

Zbuloi sekretin tregtar të djemve të Isa Mustafës, Gjykata merr vendim për shpedituesin

Isa Shiti është dënuar me një vit burgim me kusht, pasi gjykata e gjeti fajtor për zbulimin e sekretit tregtar të kompanisë së djemve të ish-kryeministrit Isa Mustafa.

Prokuroria tërhiqet nga aktakuza ndaj njërit të akuzuar për 'spiunim' të biznesit të djemve të Isa Mustafës

Në Gjykatën e Ferizajt sot është dhënë fjala përfundimtare në rastin e zyrtarëve doganorë, të akuzuar se zbuluan sekretin tregtar të djemve të ish-kryeministrit Isa Mustafa ...

Akuzohen për 'spiunazh' në biznesin e djemve të Isa Mustafës

Në Gjykatën e Ferizajt ka vazhduar seanca gjyqësore ndaj Enliat Shalës, Ramadan Latifajt dhe Isa Shitit, të cilët nga Prokuroria akuzohen për keqpërdorim të ...

Djemtë e Isa Mustafës tregojnë në gjyq se si iu zbulua ‘sekreti tregtar’ për mallrat e blera në Serbi

Në Gjykatën e Ferizajt ka filluar sot procesi gjyqësor ndaj tre personave të cilët po akuzohen për keqpërdorim pasi printuan të dhëna të cilat ...

Ekskluzive: Tre persona akuzohen se zbuluan importe nga Serbia të djemve të Isa Mustafës

Tre persona po akuzohen për keqpërdorim pasi printuan të dhëna të cilat dëshmonin për importe të kompanisë së djemve të Isa Mustafës nga Serbia.

Reja e Kryeministrit Mustafa Merr Punë në Ministri të Arban Abrashit

Edita Bajrami është angazhuar si eksperte për të ndihmuar Ministrinë e Punës dhe Mirëqenies Sociale në rishikimin e Strategjisë Sektoriale. Edita Bajrami është gruaja e Besnik Mustafë...

Isa Mustafa: Kam Nevojë për Pare të Madhe, Jo 2900 Euro

Kryeministri i Kosvës Isa Mustafa godet sërish me reagimet e tij për çështjen e tenderit që të bijtë kishin fituar për servisimin e një BMW-je të ...