Postet nga: Besnik Bislimi

Coronavirusi, Qeveria planifikon që ndihmat sociale t’i japë për 2 muaj

Ministri i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi tha se Qeveria e Kosovës po planifikon që 28 mijë familjeve që janë me asistencë sociale, t’i jap paradhënie edhe pë...

Besnik Bislimi: Coronavirusi rrezikon të hyrat

Ministri i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi para deputetëve të Kuvendit të Kosovës tha se gjendja e krijuar nga Coronavirus ka ndikuar në buxhetin e vitit 2020.

Ministri i Financave, paralajmërim për bizneset që ngrisin çmimet: Do ju mbyllim

Ministri i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi gjatë takimit me stafin e Administratës Tatimore të Kosovës (ATK), ka njoftuar se ka kërkuar nga bizneset që menjëherë ...

Qeveria miratoi projekt-buxhetin për vitin 2020

Është miratuar projekt-buxheti për vitin 2020 në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës. 2 miliardë e 375 milionë euro pritet të jenë shpenzimet buxhetore të qeverisë Kurti.

Të punësuarit në kabinetin e ministrit Besnik Bislimi

Vetëm pak ditë pasi u votua Qeveria e re, KALLXO.com u kërkoi të dhëna mbi punësimet që bëhen në zyrën e ekzekutivit kosovar ...

Një delegacion i Fondit Monetar Ndërkombëtar po qëndron në Kosovë

Ministri i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi, ka pritur në takim delegacionin e Misionit të Fondit Monetar Ndërkombëtar, të kryesuar nga Gabriel Di Bella, me rastin e fillimit ...

PZAP reagon ndaj Ministrit të Financave që refuzoi kërkesën për buxhet shtesë

Qeveria e Kosovës ka vendosur që dje në mbledhje që Panelit Zgjedhor për Parashtresa dhe Ankesa PAZP, të mos ia miratojë kërkesën për ndarjen e 18 ...

KQZ-së i mbetet ‘hatri’ nga deklaratat e ministrit Besnik Bislimit

Mbledhja e KQZ-së sot ka filluar me debat mes anëtarëve pas deklarimeve të ministrit të Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi se shuma e kërkuar prej 510 mijë euro ...