Postet nga: besnik berisha

Berisha: S’ka pasur takim mes LDK-së e VV-së

Avokati Besnik Berisha ka shpjeguar se s’ka pasur takim ndërmjet zyrtarëve të Lidhjes Demokratike dhe atyre të Vetëvendosjes në shtëpinë e Isa Mustafës.

Tension brenda mbledhjes së Odës së Avokatëve rreth listës së delegatëve

Gjatë ditës së sotme është thirrur mbledhja e Odës së Avokatëve për të zgjedhur 41 delegatë të cilët do të përfaqësojnë odën në ...

Arsyetimi i Apelit për hedhjen poshtë të aktakuzës ndaj Gazmend Muhaxherit

Gjykata e Apelit e ka vërtetuar vendimin e Gjykatës së Pejës, e cila e kishte hedhur poshtë aktakuzën ndaj kryetarit të komunës së Pejës, ...

Rasti 'Medicus', seanca e rigjykimit shtyhet në mungesë të avokatit

Lutfi dhe Alban Dervishi, të akuzuar për krim të organizuar me trafikim të qenieve njerëzore nuk mundën të përballen sot me akuzat në gjykatë.

Gazmend Muhaxheri përfundimisht i pafajshëm

Gjykata e Apelit e ka vertetuar vendimin e Gjykatës së Pejes qe kishte hedhur poshtë aktakuzën ndaj kryetarit të komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri.

Gjykimi ndaj Asdren Mekajt, ndërrohet trupi gjykues

Trupi gjykues në rastin e Asdren Mekajt, i akuzuar për veprën penale të detyrimit, të kryer në vazhdim, është ndërruar saktësisht një vit pasi ka filluar ...

Dështon edhe një seancë ndaj Naser Kelmendit

Ka dështuar të mbahet seanca ndaj Naser Kelmendit, i akuzuar për trafikim të narkotikëve.

Vëllai i Mentor Zekajt: Vrasja e vëllait ka ndodhë për me hupë borxhin

Driton Zekaj, vëllai i të ndjerit Mentor Zekaj, ka ardhur nga Zvicra sot në Gjykatën e Pejës për të rrëfyer momentet tragjike të 6 marsit 2017, ku ...