Postet nga: Besim Beqaj

Avancet e hapura të Ministrisë së Inovacionit

Në Ministrinë e Inovacionit avancat për udhëtimet jashtë vendit kanë mbetur të hapura deri në 10 muaj, në kundërshtim me procedurën për avancet.

Punësime me kontrata mbi vepër në Ministrinë e Inovacionit

Ministria e Inovacionit e udhëhequr nga Besim Beqaj ka përdorur procedura të përshpejtuara të rekrutimit për të punësuar staf për funksionalizim të ministrisë së ...

Gjykimi i ‘Pronto-s’, avokati e quan përallë aktakuzën e prokurorisë

“E përgëzoj gjykatën që pati durimin me i dëgju përrallat e Prokurorisë”, tha Besnik Berisha, avokat i Besim Beqajt, i akuzuar në rastin e njohur ...

Prokurorja e ‘Pronto-s’: Përgjigjuni qytetarëve për bisedat në telefon

Drita Hajdari, prokurore speciale në rastin e njohur si ‘Pronto’ ka bërë një fjalë hyrëse të elaboruar në seancën e sotme.

Adem Grabovci dhe të tjerët sërish deklarohen të pafajshëm në rastin ‘Pronto’

11 të akuzuarit në rastin e njohur si ‘Pronto’ janë të deklaruar sërish të pafajshëm.

Deputeti i LDK-së – Apostolovës: Nëse të pëlqen shembulli i Veselit, prezantoje në shtetin tënd

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avdyli i ka reaguar shefës së zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, e cila e mbështeti vendimin e ...

Presioni i Kadri Veselit, Haradinaj largon Beqajn nga Qeveria

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka konfirmuar se ka pranuar dorëheqjen e Ministrit të Inovacionit dhe Ndërmarrësisë Besim Beqaj të cilin e ka falënderuar për ...

Besim Beqaj largohet nga qeveria

Ministri i Inovacionit dhe Ndërmarrësisë, Besim Beqaj, ia ka dorëzuar sot kryeministrit Ramush Haradinaj, dorëheqjen e tij një ditë pasi kryetari i partisë së tij, Kadri ...