Postet nga: Besarta Doli

Eksperti balistik tregon si u gjuajtën plumbat që lanë të vdekur Nuredin Kastratin

Vrasja e Nuredin Kastratit  afër varrezave në një fshat të Rahovecit u rrëfye nga dy ekspertë përmes analizës së lëvizjes së plumbave dhe dëmeve  ...

Vrasja e dy vëllezërve në Malishevë: Avokati e sfidon aktakuzën

Në gjykimin e të akuzuarve Besim dhe Blerim Maloku për vrasje të rëndë dhe armëmbajtje pa leje, dëshmoi eksperti i balistikës Ilir Kukaj.

I vjen fundi gjykimit për grabitje në pompë të benzinës në Gjakovë

Në gjykimin për grabitje ndaj të akuzuarve Fatlind Ukëhaxhaj dhe Suad Puzo, sot u tha fjala përfundimtare e palëve në procedurë.

Rrëfimi i ish-dashnores të të akuzuarit për grabitje

Në gjykimin për grabitje ndaj të akuzuarve Fatlind Ukëhaxhaj dhe Suad Puzo, dëshmoi dëshmitarja  nga Dibra e Maqedonisë, Sose Gjoni, me pseudonimin Ina.

Kërkohet ekspertizë e re e psikiatrisë në gjykimin e Esat Bajramit për vrasjen e 30 vjeçarit

Në gjykimin ndaj Esat Bajramit, i cili po gjykohet për vrasje, u dëgjua eksperti mjeko-ligjor Flamur Dylhasi dhe hetuesi Edmond Jakupaj.

Vrasja e Nuredin Kastratit, dëshmon djali i të akuzuarit Tasim Zhunqi

Ejup Zhuniqi, djali i të akuzuarit Tasim Zhunqi, ka dhënë dëshminë e tij në Gjykatë para kryetarit të trupit gjykues Nikollë Komani, për problemet mes dy familjeve.

Dëshmitari rrëfen si ia vranë vëllanë para syve

Blerim Kastrati ka dëshmuar sot në Gjykatën e Gjakovës për vrasjen e vëllait të tij, Nuredinit, krim për të cilin akuzohen Tasim dhe Nasip ...

Eksperti rrëfen gjendjen shpirtërore të të akuzuarit Esat Bajrami për vrasjen Arlind Hanës

Në gjykimin ndaj Esat Bajramit, i akuzuar për vrasje, kanë dhënë versionin ekspertët Tefik Hoti, ekspert i balistikës dhe Fahri Dervinja ekspert i psikiatrisë.