Postet nga: besa gaxherri

Besa Gaxherri: Nga vendimi i Kushtetueses del se Qeveria Kurti, presidentja Osmani e Kuvendi janë jolegjitimë

Kandidatja e Lidhjes Demokratike të Kosovës për deputete, Besa Gaxherri, në "Kallxo Pernime", duke komentuar aktgjykimin e Gjykatës Kushtetuese tha se vendimi ka lënë të kuptohet ...

PDK dhe LDK e vlerësojnë të panevojshme interpelancën për hidrocentralet

Deputetë të Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së dhe PDK-së e kanë vlerësuar si të panevojshme interpelancën e sotme të ministrit të Ekonomisë dhe Ambientit, ...

Ministria dhe ZRrE thonë se vepruan në bazë të ligjit me KelKos, deputetët ngrenë dyshime rreth dhënies së lejeve

 

Qeveria Hoti politizon Bordin e Autoritetit të Aviacionit Civil

Qeveria në krye me Avdullah Hotin në mbledhjen e sotme, ka miratuar vendimin përmes të cilit i vazhdohet mandati si anëtar i bordit të Autoritetit të Aviacionit Civil, ...

Premtimi i Besa Gaxherrit: Do t’i publikojmë faturat e Qeverisë

Kandidatja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besa Gaxherri në Debat Pernime ka premtuar se nëse LDK vjen në krye të Qeverisë do të publikohen të gjitha faturat, ndonë...

LDK sfidohet për ndikim në ATK

Kandidatja për deputete nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besa Gaxherri në #DebatPernime u sfidua nga moderatorja Jeta Xharra për punësimet e LDK-së në ...

Qëndrimet e Besa Gaxherrit rreth martesave, shamive dhe autostradës së Dukagjinit

Në një intervistë për KALLXO.com, Besa Gaxherri tregon se si do të veprojë në mandatin e ardhshëm nëse fton votat e mjaftueshme për tu bë...

Opozita nuk i ofron përkrahje Veselit për krijimin e Tribunalit

Në seancën e 20 majit të Kuvendit të Kosovës për shkak të mungesës së kuorumit nuk u arrit që të votohej për formimin e komisionit shtetë...