Postet nga: Bernard Challandes

Challandes: Nuk jam i kënaqur me rezultatin, nuk shkoi ashtu siç duhej

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes nuk është ndarë i kënaqur me barazimin 1-1, ndaj Moldavisë, ndeshje e cila u luajt në kuadër të Ligës C, në ...

Kosova me probleme të mëdha për ndeshjet ndaj Moldavisë dhe Greqisë

Kombëtarja e Kosovës në futboll më 3 shtator do ta nisë rrugëtimin në Ligën C, grupi 3, në Ligën e Kombeve.

Challandes: Lojtarët duhet ta shfrytëzojnë mundësinë për të treguar se çka mund të bëjnë për shtetin e tyre

Bernard Challandes, përzgjedhës i kombëtares së Kosovës në futboll në një konferencë për media ka folur për vështirësitë për grumbullumin e ...

Bernard Challandes flet për problemet me komponimin e ekipit ndaj Greqisë

Përzgjedhësi i kombëtares së Kosovës në futboll, Bernard Challandes ka folur në konferencë për media para ndeshjeve me Moldavinë dhe Greqinë, në kuadër të ...

Challandes flet pas zgjatjes së kontratës me Kosovën

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës në futboll, Bernard Challandes ka nënshkruar edhe zyrtarisht kontratën e re me FFK-në, që vlen deri në vitin 2022.

Challandes e vazhdon rrugëtimin me Kombëtaren e Kosovës

Trajneri zvicerian Bernard Challandes, ka rinovuar kontratën me Kombëtaren e Kosovës deri në vitin 2022.

Challandes: Qëllimi im është të vazhdoj me Kosovën 

Bernard Challandes u prezantua si trajner i Kosovës me 2 mars të vitit 2018, nga legjenda Fadil Vokrri.

Challandes: Ne do t’ia dalim dhe pastaj do të kthehemi për t'i arritur qëllimet dhe ëndrrat tona (VIDEO)

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, përmes një video-mesazhi iu është drejtuar popullit të Kosovës që është i izoluar për shkakë të pandemisë së ...