Postet nga: Berlinale

"Afterwar", filmi që rrëfen pasojat afatgjate të luftës në Kosovë përzgjidhet për në Berlinale

Filmi “Afterwar” i regjisores daneze Birgitte Stærmose dhe i bashkëprodhuar nga “Kabineti” sh.p.k., është përzgjedhur për edicionin e 74-të të Festivalit të Filmit në ...

Filmi iranian rrëmben "Ariun e Artë" në Berlinale

"There Is No Evil”  është filmi i cili fitoi “Ariun e Artë”, në Festivalin Ndërkombëtar të Berlinales.

Filmat e Kosovës promovohen në Festivalin e Filmit në Berlin

Edicioni i 70-të i Festivali Ndërkombëtar të Filmit, “Berlinale”, nis sot në Berlin.

‘Exil’ premierë në Berlinale

 

Filmi kosovar ‘Në mes’ pjesë e edicionit të 69-të të Berlinales

Hapet sot, më 7 shkurt 2019 në Berlin edicioni i 69 i Festivalit Ndërkombëtar të Filmit, i njohur edhe si Berlinale.

Filmi i Samir Karahodës në garën e filmit në ‘Berlinale’

Filmi ‘Në mes’ i autorit Samir Karahoda do jetë pjesë e garën ndërkombëtare të filmave të shkurtë “Berlinale Shorts” që mbahet në kaudër të Festivalit të ...

Qendra Kinematografike e Kosovës me thirrje për kineastët për ‘Berlinale Preselection’

Qendra Kinematografike e Kosovës fton të gjithë filmbërësit kosovarë të cilët kanë interes të aplikojnë në ‘Berlin International Film Festival’ dhe që i plotësojnë të ...

Rrëfimi nga Kosova Triumfon në Berlinale

Filmi holandez me rrëfim nga Kosova, fitues i ariut të kristalt për “Best short film”.