Postet nga: berlin

DOKUMENT: Kjo është marrëveshja për autostrada mes Kosovës dhe Serbisë

KALLXO.com, përmes kërkesës për qasje në dokumente publike, ka siguruar dy marrëveshjet e arritur në Berlin mes Kosovës dhe Serbisë për autostradat ...

Vuçiq: Jemi në situatë të vështirë, asgjë e mirë për serbët

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq, pritet që gjatë ditëve në vijim të udhëtojë në Berlin, ku do të zhvillojë një takim me kancelaren gjermane Angela Merkel, për ...

Thaçi nga Berlini me porosi për Albin Kurtin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nga Berlini ka pasur një porosi për  partinë e cila ka dalë fituese nga zgjedhjet e jashtëzakonshme të 6 tetorit, Lëvizjen ...

Albin Kurti takohet me deputetë të Bundestagut

Lideri i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, sot është takuar me deputetë të Parlamentit gjerman nga radhët e SPD-së dhe të të Gjelbërve.

Haradinaj: Samiti i Berlinit e ka mbyllur idenë e kufijve

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pas kthimit nga vizita e tij në Gjermani tha se nuk ka diskutuar atje për idenë e ndryshimit të kufijve me Serbinë.

Gjermania rrudh shpresat e Shqipërisë e Maqedonisë së Veriut për hapjen e negociatave

Duke penguar aspiratat për anëtarësimin në BE të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë, Bundestagu gjerman të enjten nuk arriti të merrte ndonjë vendim për të ...

Këshilltari i Pacollit: Mbështetje Haradinajt për taksën, heqja e saj tradhti kombëtare

Këshilltari i kryediplomatit kosovar, Behgjet Pacolli, Jetli Zyberaj, ka thënë se përkrah qëndrimet e kryeministri të Kosovës, Ramush Haradinajt për taksën 100 % ndaj Serbisë.

Haradinaj nga Gjermania: Kosova pro dialogut me njohje në kufijtë ekzistues

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, gjatë vizitës në Gjermani ka bërë të ditur se sot ka pasur një mëngjes pune me anëtarët e Grupit ...