Postet nga: Benfica

Benfica kualifikohet në fazën e eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve

Benfica ka shënuar fitore me rezultat 2-0 ndaj Dinamos së Kievit, ndeshje e vlefshme për fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve.

Para ndeshjes kundër Benficas, Xavi pranon një lajm të mirë

Barcelona sonte do të përballet kundër Benficas në kuadër të xhiros së pestë në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Rikthehet Liga e Kampionëve, këto janë sfidat e sotme

Sonte në program rikthehen emocionet e Ligës së Kampionëve, ku pritet të ketë përballje interesante.

Benfica i dëshiron 30 milionë euro për Julian Weiglin

Mesfushori gjerman Julian Weigl, pritet të largohet nga Benfica në afatin kalimtar të verës.

Benfica barazon me Tondelan dhe rrëmben kreun e tabelës

Benfica nuk ka arritur më shumë se një barazim pa gola ndaj Tondelas, ndeshje e vlefshme për xhiron e 25-të në Premierligën e Portugalisë.

Manchester United dëshiron transferimin e mesfushorit të Benficas

Manchester United dëshiron që të përforcohet në afatin kalimtar të janarit në disa reparte në mënyrë që të jetë më konkurruese për pjesën e mbetur ...

Zyrtare: Atletico Madrid e transferon edhe një sulmues të Benficas (FOTO)

Atletico Madrid e ka kompletuar edhe transferimin e sulmuesit të Benficas B Ivan Saponjic.

Real Madrid dëshiron transferimin e mbrojtësit të Benficas

Real Madrid dëshiron që ta kompletoj skuadrën për sezonin e ri, pas një sezoni zhgënjyes që pati.