Postet nga: bekim kupina

Data e zgjedhjeve lokale, presidentja të mërkurën nis takimet me partitë politike

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, do të nisë të mërkurën takimet me partitë politike në vend, për t'u konsultuar në lidhje me caktimin e datës ...

Presidentja nis procedurat për emërimin e anëtarëve të rinj të KQZ-së

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, i ka nisur procedurat për emërimin e anëtarëve të rinj në Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), duke kërkuar nga ...

Ende nuk ka datë për takimin e radhës Abdixhiku-Osmani

Dy ditë pas takimit mes kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku dhe kandidates për presidente Vjosa Osmanit, në lidhje me çështjen e zgjedhjes së presidentit, ...

Kupina: Vjosa Osmani mban numrin 2, Albin Kurti bartës i listës

Bekim Kupina, këshilltar për media i ushtrueses së detyrës së presidentes Vjosa Osmani ka thënë se kjo e fundit në listën e përbashkët ...

Buxheti 2021, viktimë e krizës politike

Vendimi i Gjykatës Kushtetuese për rrëzimin e  Qeverisë së Avdullah Hotit dhe dërgimi i  vendit në zgjedhje ka rrezikuar buxhetin për vitin 2021.

Shkarkimi i shefit të AKI-së, pika ku pajtohen Vjosa Osmani e Avdullah Hoti

Gjatë ditës së sotme Kryeministri Hoti ka kërkuar lirimin nga detyra të drejtorit të AKI-së, Kreshnik Gashi.

Këshilltari i Vjosa Osmanit e quan rrugaç Xhavit Ukajn

Këshilltari i Kryetares së Kuvendit Vjosa Osmani, Bekim Kupina e ka kritikuar dhe e ka quajtur gjuhë rrugaçi sjelljen e deputetit të LDK-së, Xhavit Ukaj në seancën ...