Postet nga: bekim haxhiu

Deputeti i PDK-së: Nuk ka asnjë arsye të vetme të negocohet marrëveshje e re me Z-Mobile

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu, i cili ka qenë pjesë edhe e Komisionit Hetimor për gjendjen në PTK dhe Vala, ka thënë se nuk ...

 Bekim Haxhiu e pyet Blerim Devollin për darkën e Telekomit(Video)

Pronari i kompanisë Dardafon.net, Blerim Devolli është duke raportuar sot në Komisionin Hetimor për Postën dhe Telekomin e Kosovës.

Bekim Haxhiu komenton vendimin e Veselit

Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu ka mbështetur vendimin e shefit të partisë së tij, Kadri Veseli për largimin nga të gjitha pozitat partiake dhe institucionale të gjithë zyrtarë...

Haxhiu: 27 milionë euro mbushje janë në depo

Anëtari i Komisionit Hetimor për PTK-në, Bekim Haxhiu sot në emisionin “Click” në RTV 21, përmendi disa nga parregullsitë të cilat çuan deri në gjendjen aktuale të Telekomit.

Bekim Haxhiu, Hykmete Bajramit: Si ministre ke qenë e qetë, si deputete po nervozohesh

Deputetja e LDK-së, Hykmete Bajrami është përfshirë në polemika me deputetin e PDK-së Bekim Haxhiu, gjatë diskutimeve në Kuvend për ligjin për Lirinë e Asocimit në Organizata ...

Në Kuvend diskutohet për rënien e numrit të nxënësve në Kosovë

Ministri i Arsimit, Shyqyri Bytyqi tha se numri i nxënësve që vijojnë mësimin në shkolla ka pësuar rënie.

Përplasja mes deputetëve Bekim Haxhiu dhe Driton Selmanaj - Video

Kuvendi i Kosovës në pikën e rendit të ditës Shqyrtimi i Raportit vjetor të Auditimit për Pasqyrat Vjetore Financiare të Stacionit të Autobusëve në Prishtinë ...

Deputeti propozon ndërtimin e një autostrade të re në Kosovë

Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, në seancën e sotme të Kuvendit ka propozuar ndërtimin e  një autostrade të re në Kosovë.