Postet nga: bekim haxhiu

Haxhiu: Nëse Qeveria s'di të siguroj vaksina, të hapë rrugë

Deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu e ka kritikuar Qeverinë e Kosovës për mossigurimin e vaksinave kundër COVID-19.

Arben Vitia sqarohet për anulimin e shtesave të stafit shëndetësor dhe kategorive tjera

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, sot para deputetëve u sqarua në lidhje me anulimin e shtesave të stafit shëndetësor dhe kategorive të tjera, pas pyetjes ...

Bekim Haxhiu ia jep ministrit Vitia kontaktet për sigurimin e 500 mijë deri në 3 milionë vaksinave Pfizer

Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, sot është takuar me ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia.

Kërkohet sigurimi i vaksinave dhe rishikimi i Ligjit për Pandeminë

Është mbajtur mbledhja konstituive e Komisionit për Shëndetësi. Në këtë mbledhje u tha se prioritet duhet të jetë menaxhimi i pandemisë dhe sigurimi i vaksinës ...

Haxhiu: Ministria e Shëndetësisë po zvogëlon numrin e testimeve qëllimisht

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu përmes një postimi në rrejtin social Facebook ka akuzuar Ministrinë e Shëndetësisë se kanë ulur numrin e testimeve ...

'Kamishi' kundër monopolit të nisur nga PDK në homologim

Kandidati i PDK-së Bekim Haxhiu i njohur me nofkën Kamishi është deklaruar kundër monopolit në Homologimin e makinave në Kosovë. “Jam kundër monopolit” është përgjigju Haxhiu ...

Valdrin Lluka: Deputeti Haxhiu po bënë deklarata popullsite kur flet për Telekomin

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka ka reaguar ndaj deklaratave të deputetit të PDK-së, Bekim Haxhiu i cili ka thënë se pas shkëputjes së kontratës së Telekomit ...

Haxhiu: Në bazë të sondazheve të fundit PDK-ja 2 për qind para LDK-së

Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, ka thënë se në bazë të sondazheve të fundit është PDK-ja që del subjekti i parë.