Postet nga: bekim çollaku

Bekim Çollaku me villë në Brezovicë

Bekim Çollaku, shefi i stafit të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se vlera e shtëpizës së tij në Brezovicë është 50 mijë e 500 euro.

Shefi i stafit të Thaçit: Mogherini nuk e favorizon Serbinë

Deklarimet e përfaqësueses së Lartë të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini kundër taksës 100% për produktet e Serbisë dhe Bosnje e Hercegovinës hapën dyshime se ...

Çollaku: Ekipi negociator e bën më të fortë Kosovën në dialog

Shefi i stafit të presidentit Hashim Thaçi, Bekim Çollaku tha se krijimi i ekipit negociator nga ana e Kuvendit të Kosovës për dialogun me Serbinë e forcon ...

Thaçi nuk flet për Bekim Çollakun: Nuk i komentoj deklaratat e vartësve

Presidenti Hashim Thaçi nuk i ka komentuar dallimet e mëdha me njeriut më të afërt të tij, Bekim Çollakun sa i përket qasjes për dialogun ...

Çollaku: Kosova i ka dyert e hapura për në BE

Bekim Çollaku, këshilltar i presidentit Thaçi, po zotohet se Kosova do të prezantohet sikur shtetet e tjera në Samitin e Sofjes.

77 Ditë pa Ministër të Integrimeve

Kanë kaluar 77 ditë prejse Qeveria Mustafa e ka një ministri pa zot shtëpie.

PDK Ende s’ka Gjetur Zëvendësimin e Bekim Çollakut

Ministria e Integrimit Evropian ka mbetur pa udhëheqës që nga 9 shtatori, pasi që ish-ministri Bekim Çollaku kishte ndërruar zyrë, për të kaluar si shef i kabinetit ...

Thaçi Mirëpret Çollakun si Shef të Stafit Presidencial

Dorëheqjen e ministrit të Integrimeve Evropiane Bekim Çollaku për t’iu bashkuar kabinetit të Presidentit Hashim Thaçi e ka përshëndetur ky i fundit.