Postet nga: behgjet pacolli

Nënshkruhet marrëveshja për aeroportin e Vlorës, Rama: Fluturimet do të jenë transoqeanike

Gjatë nënshkrimit të kontratës me kompaninë fituese për ndërtimin e aeroportit të Vlorës, Kryeministri Edi Rama ka thënë se  pistat e Vlorës do ...

Pacolli: Qytetarët kanë nevojë për vaksina më shumë sesa politikanët

Deputeti i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka reaguar pas vaksinimit të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, me vaksinën AstraZeneca kundër COVID-19.

Pacolli uron Kurtin dhe ia numëron sfidat që e presin Qeverinë

Kryetari i Aleancës Kosova e Re (AKR) dhe deputeti Behgjet Pacolli, e ka uruar kryeministrin e sapozgjedhur Albin Kurti.

Pacolli tregon pse nuk ishte sot në seancën konstituive të Kuvendit

113 deputetët e rinj sot kanë dhënë betimin e tyre në Kuvendin e Kosovës duke konstituar legjislaturën e tetë.

Pacolli jep detaje për projektin e aeroportit të Vlorës, kap shifrën qindra miliona euro

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka dhënë detaje rreth projektit për ndërtimin e aeroportit të Vlorës, projekt që është fituar nga kompania e themeluar prej tij “...

Aeroporti i Vlorës, fitues konsorciumi me kompaninë e Pacollit

Në Shqipëri, një konsorcium kompanish, ku 50 për qind e aksioneve zotërohet nga ‘Mabetex’ e sipërmarrësit Behgjet Pacolli, u shpall të premten fituese e garës ...

Pacolli përgëzon LV-në, dhe kërkon konstituim të shpejtë të Kuvendit

Kryetari i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli ka përgëzuar Lëvizjen Vetëvendosje pas rezultateve të deritanishme zgjedhore sipas të cilave LV del të jetë ...

Pacolli: Me Jetlirin qe 12 vite punuam bashkë në fuqizimin ndërkombetar të Kosovës

Kreu i Aleancës Kosova e Re, Behxhet Pacolli ka prezantuar kandidatin për deputet nga radhët e subjektit të tij, Jetlir Zymberaj.