Postet nga: beau biden

Biden dërgon video – mesazh: Jemi përgjithmonë mirënjohës ndaj popullit të Kosovës (VIDEO)

Osmani përkujton djalin e ndjerë të presidentit amerikan që shërbeu në Kosovë

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka përkujtuar Beau Biden, djalin e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Joe Biden.

Biden: Djali im Ishte Dashuruar në Kosovën

Biden: Djali im Ishte Dashuruar në Kosovën

Biden tregoi që djali i tij i ndjerë, një jurist i njohur që punoi në Kosovë, ishte dashuruar me të.

Afër Bondsteel-it Gati për Biden-in (Foto)

Ceremonia do të zhvillohet para hyrjes së kampit ushtarak amerikan Bondsteel në Sojevë të Ferizajt prej orës 14:00 deri në 15 e 30.

Biden Sot Vjen në Kosovë

Biden të mërkurën pritet të takohet me Presidentin Hashim Thaçi dhe Kryeministrin Isa Mustafa, ndërsa afër kampit Bondsteel do të marrë pjesë në përurimin ...

Holli i Kuvendit Dekorohet për Biden-in

Flamuj amerikanë janë duke u vendosur në këtë holl në vizitën e fundit që Biden do t’i bëjë Kosovës si zëvendëspresident.

Biden do të Inkurajojë Dialogun Kosovë- Serbi në Vizitën Lamtumirëse

Zëvendëspresidenti i SHBA-ve, Joe Biden do të vizitojë Beogradin dhe Prishtinën nga 15 deri më 17 gusht si pjesë e turneut ballkanik të destinuar për përmirësimin ...

Mustafa Gati për Mikun Biden

“Po bëjmë përgatitjet intesive për pritjen e mikut të madh të Kosovës, zëvendëspresidentit të SHBA-së, Joe Bajden. Vizita e njeriut të dytë të demokracisë ...