Postet nga: BE-ja

Hungaria nuk do të mbështesë planin e ndihmës së BE-së për Ukrainën

Hungaria ka bërë me dije se nuk do të mbështesë planin e Bashkimit Evropian për t’i dhënë Ukrainës miliarda dollarë ndihmë buxhetore vitin e ...

Çfarë mund të nënkuptojë për BE-në një qeveri djathtiste në Itali

Fitorja e ekstremit të djathtë në zgjedhjet e Italisë ka të ngjarë të përkthehet në një bashkim të Italisë me Poloninë dhe Hungarinë duke adoptuar një qëndrim euroskeptik ...

Baerbock: Të përshpejtohen negociatat për afrimin e Ballkanit Perëndimor me BE-në

Ministrja e Jashtme e Gjermanisë, Annalena Baerbock konsideron që diskutimi për afrimin e vendeve të Ballkanit Perëndimor me Bashkimin Evropian duhet të përshpejtohet.

BE konfirmon takimin e Lajçakut me Kurtin dhe Vuçiqin 

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian për Çështje të Jashtme dhe Siguri, Peter Stano, ka konfirmuar se i dërguari i posaçëm i bllokut evropian për ...

'Amazon', 'Google', 'Meta' ndër objektivat e ligjit të BE-së për dezinformim dhe përmbajtje të dëmshme

Ligjvënësit e BE-së e kanë arritur një marrëveshje mbi bazat e legjislacionit kryesor që synon ta trajtojë anën negative të platformave online.

BE-ja prezanton pakon e katërt të sanksioneve ndaj Rusisë

Bashkimi Evropian (BE) do të pezullojë trajtimin e privilegjuar tregtar dhe ekonomik të Moskës, do të frenojë përdorimin e saj të kriptovalutave dhe do të ndalojë eksportin e ...

Komisioni Europian - Bruksel

BE-ja nuk i premton anëtarësim të shpejt Ukrainës

Udhëheqësit e Bashkimit Evropian nuk kanë premtuar anëtarësim të shpejt të Ukrainës në Bashkim Evropian.

Walker: Ata që e mohojnë masakrën, janë të përfshirë në të

Ish-diplomati amerikan, William Walker, thotë se përpjekja e zyrtarëve në Serbi për ta prezantuar masakrën e Reçakut si një ngjarje të trilluar, bëhet pë...