Postet nga: Bayern Munchen

Bayerni mposht Leverkusenin dhe fiton Kupën e Gjermanisë

Bayern Munchen ka fituar me lehtësi në finalen e Kupës së Gjermanisë e njohur si “DFB Pokal”, me rezutlat 4-2, ndaj Bayer Leverkusenit.

Sane do t’i bashkohet Bayernit

Leroy Sane prite të ndërroj ambient në merkaton e verës, sulmuesi gjerman po kërkohet me ngulm nga Bayern Munchen.

Lewandowski golashënuesi i vitit në Bundesligë

Bayern Munchen e ka mbyllur sot sezonin në Bundesligë me fitore 4-0, ndaj Wolfsburgut.

Bayerni e mbyll sezonin me fitore dhe e feston titullin e kampionit

Bayern Munchen e ka mbyllur sezonin 2019/2020 me fitore duke e mposhtur Wolfsburgun me rezultat 4-0.

Bayerni fiton ndaj Freirburgut, Lewandowski i pandalshëm

Bayern Munchen ka vazhduar me fitore përkundër se e ka siguruar titullin e 30-të në Bundesligë në xhiron e kaluar.

Bayerni kampion për të tetën herë radhazi

Bayern Munchen edhe zyrtarisht ka siguruar titullin e 30-të dhe të tetin radhazi në Bundesligë, pas fitores ndaj Werder Bremenit me rezultat 1-0, në kuadër të xhiros së 32-të ...

Alphonso Davies hyn në histori të Bundesligës si lojtari më i shpejtë

Mbrojtësi i krahut të majtë Alphonso Davies ka hyrë në histori të Bundesligës.

Bayerni mposht Monchengladbachin dhe i afrohet titullit të kampionit

Bayern Munchen ka shënuar fitore me rezultat 2-1, ndaj Borussia Monchengladbachit, ndeshje e vlefshme për xhiron e 31-të në Bundesligë.