Postet nga: Baton Haxhiu

Reagimet e përfaqësuesve të 'YIHR'-së pas fitores ligjore ndaj Televizionit 'Klan Kosova'

Beteja ligjore një dekadëshe në mes të Televizionit “Klan Kosova” dhe organizatës “YIHR” ka marrë epilogun përfundimtar nga gjykatat e rregullta gjatë kësaj jave.

'YIHR' fiton betejën ligjore ndaj Televizionit 'Klan Kosova'

Gjykata e Apelit e ka refuzuar padinë e Televizionit 'Klan Kosova' të paraqitur kundër Youth Initiative For Human Rights, me të cilën kishte kërkuar kompensim në vlerë ...

Rrëfimi i Baton Haxhiut: Kështu kërceu Veseli nga aeroplani për t’u nisur drejt Kosovës

Gazetari Baton Haxhiu ka deklaruar mbrëmë se Kadri Veseli kishte kërcyer nga një avion ushtarak që të nisej për në luftë bashkë me shokët e tij.

Çerkini- Haxhiut: Po flet në dëm të atyre që nuk mund të flenë se kanë humbur familjarët

Në prag të Ditës së të Pagjeturve, familjarë të viktimave dhe vetë njerëz që kanë vuajtur dhe kanë pësuar nga krimet nga regjimi serb gjatë luftës ...

Këshilltari i Thaçit: 'Partizanët' e LVV-së po përdorin deklaratat e gazetarit për t'i dhënë konotacion shtetëror

Deklarata e gazetarit Baton Haxhiu në një debat televiziv në lidhje me amnistinë e krimeve të luftës të regjimit serb në Kosovë ka nxitur reagime të shumta.

Selimi: Duke e dëgjuar Baton Haxhiun i kuptojmë qëllimet e Hashim Thaçit

Duke e dëgjuar Baton Haxhiun e kuptojmë më mirë se çka në të vërtetë do presidenti Hashim Thaçi.

Ministrja Haxhiu: Deklarata e Baton Haxhiut është krim për së dyti

Ministrja në detyrë e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka reaguar ndaj deklaratës së ish-drejtorit të Klan Kosovës, Baton Haxhiu në lidhje me amnistinë e krimeve të luftës.

Këshilltari i Vjosa Osmanit reagon ndaj deklaratës së Baton Haxhiut: Krimet e Serbisë nuk amnistohen, edhe nëse shuhen gjenerata të tëra

Artan Murati, këshilltar i kryetares së Kuvendi të Kosovës, Vjosa Osmani, ka reaguar ndaj deklaratës së ish-drejtorit të Klan Kosovës, Baton Haxhiu në lidhje me amnistinë ...