Postet nga: bastisja

Dy persona intervistohen si të dyshuar pas bastisjes së aneksit të objektit të Policisë që u shfrytëzua nga një OJQ 

Dy persona janë intervistuar si të dyshuar e disa të tjerë në cilësinë e dëshmitarëve mbrëmë pas bastisjes e cila u zhvillua në orët e ...

Sveçla për bastisjen në lokalin në objektin e Policisë: OJQ “Centar za Mir i Toleranciju Pristina” nuk ka respektuar legjislacionin

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka reaguar lidhur me bastisjen që ka ndodhur në një lokal që gjendet në ndërtesën ku gjendet stacioni policor “...

Specialja bastis banesën e Vllaznim Kryeziut, ish-komandant i UÇK-së

Gjykata Speciale e Hagës ka bastisur sot banesën e Vllaznim Kryeziut, ish-komandant i Brigadës 122 të UÇK-së, me ç’ rast i është konfiskuar edhe një telefon mobil.

Hetuesit thyejnë dyer gjatë aksionit te 'Tre rrokaqiejt' - FOTO

Aksioni i nisur rreth një orë më parë në ndërtesën te “Tre rrokaqiejt" në Mitrovicën e Veriut, bastisja ka përfunduar.

EULEX reagon pas bastisjes në banesën e familjarëve të dëshmorëve Fazliu

EULEX ka reaguar lidhur me bastisjen e kryer sot në banesën e familjarëve të dëshmorëve Fahri e Bahri Fazliu në “Kodrën e Diellit”, në Prishtinë.

Prokuroria sekuestron prova në shtëpinë e ish-kryeprokurorit Haxhi Dërguti

Prokuroria Speciale e ka bastisur shtëpinë e ish-kryeprokurorit të Gjykatës së Apelit, Haxhi Dërguti.

Me çfarë padi dhe hetime po përballet Donald Trump?

Ndërkohë që agjentët e FBI-së po e bastisin resortin Mar-A-Lago të ish-presidentit Donald Trump, ky i fundit mund të përballet me padi dhe hetime lidhur me problemet ...

Vrasja në Skenderaj, policia kryen bastisje gjen kallashnikovë e pushkë gjuetie

Nga disa të shtëna me armë në orët mbrëmjes, një person ka mbetur i vdekur e dy të tjerë kanë mbetur të plagosur.