Postet nga: Basri Ibrahimi

Dënohen me nga 6 mijë euro anëtarët e bordit mbikëqyrës të “Trepçës”, nuk zbatuan vendimin e Inspektoratit të Punës

Katër anëtarët e bordit të përkohshëm mbikëqyrës të ndërmarrjes “Trepça” janë gjobitur me nga 6 mijë euro nga Inspektorati i Punës ...

Inspektorati i Punës merr vendim për ta kthyer në krye të Trepçës Basri Ibrahimin

Basri Ibrahimi mund të kthehet në krye të Ndërmarrjes “Trepça” pasi u shkarkua nga pozita e kryeshefit ekzekutiv në mes të muajit prill nga Bordi i Përkohshë...

(DOKUMENT) Kryeshefi i shkarkuar i "Trepçës" bën kallëzim penal ndaj ministres Rozeta Hajdari dhe bordit

Ish- kryeshefi i ndërmarrjes “Trepça”, Basri Ibrahimi, ka ushtruar kallëzim penal në Prokurorinë Speciale ndaj ministres në detyrë, Rozeta Hajdari dhe anëtarëve të bordit që ...

Ministria e Ekonomisë: Shkarkimi i kryeshefit të Trepçës, vendim i pavarur i Bordit

Ministria e Ekonomisë, Punësimit, Tregtisë, Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Investimeve Strategjike që udhëhiqet nga Rozeta Hajdari, ka thënë se shkarkimi i kryeshefit ekzekutiv të “Trepçës” ...

Ministria e Ekonomisë deklarohet për shkarkimin e kryeshefit të "Trepçës"

Ministria e Ekonomisë, Punësimit, Tregtisë, Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Investimeve Strategjike(MEPTINIS), ka deklaruar se dje është informuar nga mediat se bordi i përkohshëm ka shkarkuar ...

Protestuesit e Shalës mirëpresin shkarkimin menaxherit të "Trepçës"

Dhjetëra qytetarë të Shalës së Bajgores patën protestuar për pesëmbëdhjete ditë me radhë në shenjë pakënaqësie lidhur me konkursin e fundit të ...

Shkarkohet kryeshefi i “Trepçës”, Basri Ibrahimi

Bordi i Përkohshëm Mbikëqyrës i Drejtorëve në “Trepçë” ka shkarkuar kryeshefin e kësaj ndërmarrjeje, Basri Ibrahimi.

COVID-19 nuk ndal minatorët e “Trepçës”

Edhe përkundër situatës së krijuar nga pandemia e coronavirusit, punëtorët e ndërmarrjes “Trepça” po vazhdojnë punën e tyre.