Postet nga: bashkimi europian

BE-ja siguron 33 milionë euro ndihmë emergjente për Libanin

Bashkimi Evropian njoftoi të enjten se ka ndarë 33 milionë euro për të financuar ndihmën emergjente fillestare për Libanin.

BE jep detaje për takimin e ekspertëve Kosovë - Serbi

Zyra e Bashkimit Evropian ka dhënë detaje për takimin e pritur të mbahet të këtë të enjte mes ekspertëve të të dyja vendeve i cili pason ...

BE-ja po e vëzhgon nga afër situatën në Mal të Zi

Bashkimi Evropian (BE) do të "vëzhgojë nga afër zhvillimet" në Mal të Zi, tha zëdhënësja e Komisionit Evropian (KE) Ana Pisonero.

Pacolli fajëson shtetet anëtare të BE-së për mos liberalizimin e vizave

Ish-ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli me rastin e Ditës së Europës ka thënë se aspirata e popullit të Kosovës ka qenë tradicionalisht ...

Vizat, storia dëshpëruese e Kosovës me Bashkimin Europian

Dita e Europës dhe 70 vjetori i themelimit të Bashkimit Europian edhe kësaj radhe e gjejnë Kosovën të vetmin shtet në rajon pa liberalizim të vizave.

Von Cramon: Mund të ketë hapa të rinj drejt liberalizimit të vizave

Raportuesja e Parlamentit Europian për Kosovën, Viola von Cramon, është optimiste se do të ketë hapa të rinj sa i përket liberalizimit të vizave për Kosovë...

Koronavirusi, takim i jashtëzakonshëm i BE-së

Bashkimi Evropian do të mbajë të enjten një takim të jashtëzakonshëm të ministrave të Shëndetësisë, së bashku me një të dërguar të Organizatës Botë...

Thaçi-BE-së: Kosova duhet të shohë përmbushjen e premtimeve për liberalizim

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, gjatë ditës së sotme ka udhëtuar për në Bruksel, ku do të marrë pjesë në Samitin ”Ballkani Perëndimor në mes ...