Postet nga: Barnat

Pamje – Kamuflimi i rrallë i bunkerit me barna ilegale në Prishtinë

Një aksion gjatë ditës së sotme i Doganës së Kosovës për luftimin e kontrabandimit të barnave, ka zbuluar në Prishtinë një ‘kamuflim të përsosur’ të ...

Merck thotë se ilaçi eksperimental zvogëlon efektet më të rënda të COVID-19

Kompania farmaceutike Merck & Co tha të premten se ilaçi i saj eksperimental kundër COVID-19 përgjysmon shtrimet në spital si dhe vdekjet te njerëzit e infektuar ...

OFK: Rregullimi i çmimit të barnave është kërkesa jonë tash e dy dekada

Në Kuvendin e Kosovës sot gjatë seancës në mes të tjerash është diskutuar edhe për rregullimin e çmimeve të barnave dhe mungesën e tyre ne treg.

Pejë, qytetarët ankohen për rritje të çmimeve për barna të COVID-19, barnatoret thonë se ‘faji’ është te furnitorët

Qytetarë të nga komuna e Pejës kanë raportuar për rritje të çmimeve për barna që përdoren për trajtimin e COVID-19.

Mungesa e furnizimit me barna të COVID-19 rriti çmimet e tyre

Pranvera e këtij viti filloi ndryshe nga ajo që njerëzit kishin menduar. Dita e trembëdhjetë e muajit të tretë të këtij viti dha sinjale se infeksioni ...

Prokuroria nis hetimet ndaj ish-ministrit Arben Vitia

Prokuroria e Prishtinës e ka konfirmuar për KALLXO.com se ka filluar hetimet ndaj ish-ministrit të shëndetësisë Arben Vitia.