Postet nga: Barna

Dogana e Kosovës konfiskon rreth 100 paketime me barna në Vërmicë

Dogana e Kosovës ka bërë të ditur se ka parandaluar një rast të kontrabandës me barna në pikën kufitare në Vërmicë. Dogana përmes një ...

Në QKUK mungojnë barnat për trajtimin e COVID-19

Rastet pozitive me COVID-19, në dy javët e fundit në Kosovë, u shtuan drastikisht.

QKMF-të pesë muaj me mungesë barnash, i kanë vetëm 22 produkte medicinale nga lista prej 170 sosh

Nga lista prej 170 produkteve të barnave dhe materialeve të ndryshme shpenzuese medicinale, Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare (QKMF) në Prishtinë, ka pranuar vetëm 22 sosh, plotë 148 produkte më pak ...

82 kilogramë drogë, armë, para e barna ilegale konfiskohen në aksionin e policisë - FOTO

Gjashtë persona janë arrestuar, 82 kilogramë lëndë narkotike janë konfiskuar gjatë një operacioni policor i cili ka ndodhur në rajonin e Prishtinës dhe atë të Gjilanit.

Vazhdon kontrabanda me barna në Kosovë

Mbi 50 për qind e barnave kanë rezultuar të kontrabanduara në rastet kur inspektorët farmaceutikë kanë kryer inspektime. Ndryshe kontrabanda me barna është një dukuri që ndodh prej vitesh.

Dogana jep detaje për doganierin e arrestuar, zbulohen rreth 18 mijë pako me barna të kontrabanduara

Një zyrtar doganor është arrestuar nën dyshimin për përfshirje në lejim të kontrabandës.

Vidhen barna në QKMF-në e Prizrenit

Punëtori i sigurimit i Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Prizren, ka raportuar në polici se janë vjedhur një sasi e barnave në këtë qendër.

Kamenicë - Bastisen disa barnatore e banesa, konfiskohen ilaçe

Policia e Kosovës njofton se në Ranillukë të Kamenicës dje rreth orës 06:30 njësitë policore gjatë realizimit të urdhëresës kanë bërë bastisjen e disa ...