Postet nga: Barcelona

Juventus dëshiron ta transferojë De Ligtin nga Ajaxi

Juventus dëshiron që ta transferojë mbrojtësin e Ajaxit Matthijs de Ligt.

“El Clasico” mbaron pa fitues (Foto)

Njëra prej ndeshjeve më të shikuara në botë, ajo ndërmjet Barcelonës dhe Real Madridit, e njohur si “El Clasico”, ka përfunduar pa fitues, me rezultat 1-1.

Mbyllet pjesa e parë e ‘El Clasicos” me epërsinë e Realit (Foto)

Pjesa e parë e El Clasicos, ndërmjet Barcelonës dhe Real Madridit, është mbyllur me epërsinë e madrilenëve me rezultat 1-0.

Zyrtare: Arsenal huazon Denis Suarezin nga Barcelona (Video)

Arsenali edhe zyrtarisht e ka transferuar Denis Suarezin nga Barcelona.

Spektakël i Barcelonës, kalon në gjysmë finale të Copa del Rey (Foto)

Barcelona ka përmbysur gjithçka ndaj skuadrës së Sevillës duke e mposhtur me rezultat të thellë 6-1. Ndeshjen e parë katalunasit e kishin humbur me rezultat 2-0, ...

Real Madrid e zgjedh Jovicin si zëvendësues të Benzemas

Real Madrid ka targetuar sulmuesin e Eintracht Frankfurtit, Luka Jovic, si zëvendësuesin ideal të Karim Benzemas.

Barcelona vazhdon me fitore, Messi përsëri shënon gol (Foto)

Barcelona ka shënuar fitore të lehtë ndaj Gironas, me rezultat 2-1, si mysafir në kuadër të xhiros së 21-të në La Liga.

Postimet e Boatengut në Twitter për Ronaldon, nuk do t’i pëlqejnë aspak Messit (Foto)

Lojtari më i ri i Barcelonës Kevin-Prince Boateng është fans i Cristiano Ronaldos dhe Real Madridit.