Postet nga: Barcelona

Mbyllet pjesa e parë e ‘El Clasicos” me epërsinë e Realit (Foto)

Pjesa e parë e El Clasicos, ndërmjet Barcelonës dhe Real Madridit, është mbyllur me epërsinë e madrilenëve me rezultat 1-0.

Zyrtare: Arsenal huazon Denis Suarezin nga Barcelona (Video)

Arsenali edhe zyrtarisht e ka transferuar Denis Suarezin nga Barcelona.

Spektakël i Barcelonës, kalon në gjysmë finale të Copa del Rey (Foto)

Barcelona ka përmbysur gjithçka ndaj skuadrës së Sevillës duke e mposhtur me rezultat të thellë 6-1. Ndeshjen e parë katalunasit e kishin humbur me rezultat 2-0, ...

Real Madrid e zgjedh Jovicin si zëvendësues të Benzemas

Real Madrid ka targetuar sulmuesin e Eintracht Frankfurtit, Luka Jovic, si zëvendësuesin ideal të Karim Benzemas.

Barcelona vazhdon me fitore, Messi përsëri shënon gol (Foto)

Barcelona ka shënuar fitore të lehtë ndaj Gironas, me rezultat 2-1, si mysafir në kuadër të xhiros së 21-të në La Liga.

Postimet e Boatengut në Twitter për Ronaldon, nuk do t’i pëlqejnë aspak Messit (Foto)

Lojtari më i ri i Barcelonës Kevin-Prince Boateng është fans i Cristiano Ronaldos dhe Real Madridit.

Boateng: Isha gati të vija në këmbë këtu, jo më me avion

Kevine Prince- Boateng edhe zyrtarisht është transferuar te skuadra e Barcelonës nga Sassuolo, në huazim gjashtë mujor në vlerë prej 2 milionë euro dhe me të drejtë blerje prej 8 milionë ...

Barcelona rrezikon të largohet nga Copa del Rey

Barcelonës mund t’i ketë ardhur fundi në garën e Copa del Rey-t, pasi e ka futur në lojë një lojtar të suspenduar.