Postet nga: Barack Obama

Obama: Gratë janë udhëheqëse më të mira se burrat

Nëse gratë do të garonin për pozita udhëheqëse në secilin vend të botës, do të kishte përmirësim të përgjithshëm të standardeve ...

Pas sulmit terrorist në Zelandën e Re, Obama dhe Clinton thirrje kundër urrejtes

Ish-kandidatja për presidente në Amerikë, Hillary Clinton ka reaguar pas sumit terrorist që ndodhi në një xhami në Zelandën e Re.

Çka ka dëgjuar, shikuar dhe lexuar Obama gjatë vitit 2018?

Ish - presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama ka publikuar një listë me këngët, filmat dhe librat e preferuar përgjatë vitit 2018.

I dyshuari për pakot shpërthyese del para gjykatës në Nju Jork

Cesar Sayoc, i akuzuari nga Florida lidhur me rastin e dërgimit të pakove shpërthyese në adresë të disa demokratëve të mirënjohur dhe kritikëve tjerë të ...

Obama: Bota po përballet me kohëra ‘të çuditshme’

Ish-presidenti amerikan, Barack Obama ka thënë në fjalimin e tij të parë të profilit të lartë prej kur është larguar nga presidenca, se politikanët që shtyjnë përpara ...

Ja cila ishte puna e parë e Presidentit Barack Obama

Jeta ka qenë shumë më e thjeshtë për presidentin e 44- të të SHBA-së

Trump: Obama është fajtor pse Rusia ka aneksuar Krimenë

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka thënë se “është i mundshëm” takimi i tij me presidentin rus, Vladimir Putin gjatë kësaj vere, derisa ka vazhduar të shtyjë pë...

Obama: Koreja Veriore Përbën Kërcënim Serioz

Koreja Veriore përbën “kërcënim real”, zgjidhja e të cilit do të kërkojë bashkëpunim ndërkombëtar, ka thënë të dielën ish-presidenti amerikan, ...