Postet nga: Banka Botërore

Shkolla “28 Nëntori” në Raushiq të Pejës përfiton 13 mijë euro

Një shkollë nga Komuna e Pejës ka përfituar grante shkollore në vlerë prej 13 mijë euro.

COVID-19: Banka Botërore thotë se po planifikon programe deri në 120 milionë euro për Kosovën

Banka Botërore është duke finalizuar një program aktivitetesh për të ndihmuar Kosovën, vlera e të cilave pritet të tejkalojë vlerën e 120 milionë eurove.

Banka Botërore: Ekonomia në Kosovë do të pësojë tkurrje në 2020

Raporti rajonal "Përditësimi Ekonomik - Pranverë 2020" i Bankës Botërore projekton që në Kosovë, në mënyrë të ngjashme me vendet e tjera të rajonit, ekonomia do ...

Banka Botërore jep 486 milionë dollarë për vendet e Evropës dhe Azisë Qendrore për luftën ndaj COVID-19

Banka Botërore do të japë për vendet e Evropës dhe Azisë Qendrore 486 milionë dollarë financim për luftën ndaj COVID-19 dhe pasojat që ajo mund të ...

Pasojat nga COVID-19, Banka Botërore paralajmëron ‘dhimbje ekonomike’ për Azinë

 

Banka Botërore jep 12 miliardë dollarë për vendet e prekura nga coronavirusi

Ndërsa coronavirusi ka arritur të prekë mbi 60 vende, Grupi i Bankës Botërore po vë në dispozicion një paketë fillestare deri në 12 miliard dollarë në mbështetje të ...

Kurti e Osmani takojnë përfaqësuesit e Bankës Botërore

Kryeministri Kurti dhe kryeparlamentarja Osmani janë takuar sot gjatë ditës më drejtoreshë rajonale të Bankës Botërore për Ballkanin Perenimdor, Linda Van Gelder.

Ministrja Bajrami takohet me shefin e Zyrës së Bankës Botërore në Kosovë

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Hykmete Bajrami priti në takim shefin e Zyrës së Bankës Botërore në Kosovë, Marko Mantovanelli.