Postet nga: banjskë

Përfaqësuesi i Rusisë në OKB: Sulmi në Banjskë po ekzagjerohet

Përfaqësuesi i Rusisë në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, Vasily Alekseyevich Nebenzya, ka thënë se sulmi terrorist i 24 shtatorit në Banjskë të Zveçanit është duke ...

Përfaqësuesi amerikan Wood lavdëron Policinë e Kosovës për reagimin në Banjskë

Përfaqësuesi i SHBA-së në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, Robert A. Wood, ka thënë se shteti i tij dënon fuqishëm sulmin terrorist të 24 shtatorit ...

Osmani në Këshillin e Sigurimit të OKB-së: Serbia ka trajnuar, financuar, armatosur e strehuar grupin terrorist

Në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së për situatën në Kosovë, presidentja Vjosa Osmani edhe një herë ka theksuar se prapa sulmit të 24 shtatorit në Banjskë ...

Bërnabiq: Serbia është e gatshme të dëshmojë që nuk është e përfshirë në sulmin në Banjskë

Kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq, ka thënë se janë të gatshëm t'i ofrojnë prova bashkësisë ndërkombëtare për të dëshmuar që Serbia nuk ka ...

Shefja e UNMIK-ut në KS të OKB-së: Ngjarjet e 24 shtatorit e përkeqësuan mjedisin e sigurisë në Kosovë

Në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara kushtuar situatës në Kosovë, shefja e UNMIK-ut, Caroline Ziadeh, është përqendruar në ngjarjen e 24 shtatorit, kur ishte ...

Kurti: Sulmin në Banjskë e organizoi "Klani i Novi Sadit"

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se sulmin e 24 shtatorit në Banjskë e ka organizuar "Klani i Novi Sadit".

Kurti mirëpret rezolutën e Parlamentit Europian që dënon sulmin terrorist ndaj Policisë në Banjskë

Parlamenti Europian sot miratoi rezolutën që dënon sulmin terrorist ndaj Policisë së Kosovës në Banjskë të Zveçanit më 24 shtator, sulmi ky që la të vdekur rreshterin ...

Arrijnë në Kosovë mbi 330 trupa të KFOR-it nga Britania e Madhe dhe Rumania

Pas sulmit terrorist që u krye ndaj Policisë së Kosovës më 24 shtator dhe rritjes së tensioneve në rajon, misioni  i NATO-s në Kosovë, KFOR, ka thënë se ka ...