Postet nga: banjskë

Kurti ia thekson Von der Leyenit nevojën për ekstradimin e Radoiçiqit në Kosovë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në takimin që ka zhvilluar sot me presidenten e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, ka përsëritur edhe një herë kërkesë...

Drejtori i Policisë: Çanta me bukën e Afrim Bunjakut u mor nga njerëzit e Radojçiqit

Detaje të reja vazhdojnë të dalin në pah edhe pse kanë kaluar më shumë se një muaj që nga sulmi terrorist që u regjistrua në fshatin Banjskë të Komunës ...

Millan Radoiçiq mes ushtarëve e artilerisë ushtarake serbe

I njohur për pushtet të fortë në komunat në veri të vendit, si një njeri me mbështetje të madhe nga presidenti i Serbisë, Aleksndar Vuçiq, Millan Radoiç...

Dëshmi që vërtetojnë se sulmuesit ndaj KFOR-it në Zveçan ishin edhe pjesë e grupit terrorist në Banjskë

Në ditën kur kryetarët e zgjedhur në zgjedhjet e prillit u vendosën në ndërtesat komunale në Mitrovicën Veriore, Leposaviq, Zubin Potok e Zveçan, serbë ...

Grupi terrorist dyshohet se u nis nga Novi Pazari për në Banjskë pasditen e 23 shtatorit

Paramilitarë serbë, të uniformuar e të armatosur deri në “dhëmbë”, pretendohet se kanë hyrë në territorin e Kosovës menjëherë pas mesnatës së 24 shtatorit nga pika kufitare ...

VIDEO - Jepen detaje të reja për aksionin e sotëm në veri, u bastisën disa lokacione

Policia e Kosovës ka kryer bastisje në 8 lokacione të ndryshme lidhur me sulmin terrorist që u krye në Banjskë të Zveçanit më 24 shtator 2023.

Hetuesit thyejnë dyer gjatë aksionit te 'Tre rrokaqiejt' - FOTO

Aksioni i nisur rreth një orë më parë në ndërtesën te “Tre rrokaqiejt" në Mitrovicën e Veriut, bastisja ka përfunduar.

Gjykata merr vendim për 3 të arrestuarit për sulmin terrorist në Banjskë

Dushan Maksimoviq, Vladimir Toliq dhe Blagoje Spasojeviq, të dyshuar për sulmin terrorist në Banjskë ku mbeti i vrarë rreshteri i Policisë së Kosovës Afrim Bunjaku dhe u plagos ...