Postet nga: banjskë

Për cilat vepra penale kërkohet nga INTERPOL-i Millan Radoiçiq

Millan Radoiçiq, i cili doli publikisht se i priu grupit që organizoi sulmin terrorist në Banjskë tashmë ka zënë vend në listën e personave të cilët ...

Sulmi terrorist në Banjskë, INTERPOL lëshon fletarrestim për Millan Radoiçiqin

Organizata më e madhe ndërkombëtare e policisë, INTERPOL, ka lëshuar fletarrestim për Millan Radoiçiqin.

Ulutas: Jemi të gatshëm t’i përgjigjemi çfarëdolloj kërcënimi

Komandanti i paqeruajtësve ndërkombëtarë të KFOR-it, Ozkan Ulutas, në një intervistë ekskluzive për RTK Prime, tha se trupat e NATO-s kanë marrë masa të nevojshme pë...

Kurti në takim me emisarin Peach: Kontingjenti prej 200 ushtarëve britanikë në Kosovë po i kontribuon situatës së sigurisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur sot në takim të dërguarin e posaçëm të Mbretërisë së Bashkuar për Ballkanin Perëndimor, lordin Stuart Peach, ...

Detaje nga takimi i kryeministrit Kurti me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg

Roli historik i NATO-s në Kosovë dhe kontributi i vazhdueshëm i misionit të KFOR-it për sigurinë dhe paqen në vend, krahas zhvillimeve të fundit në vend dhe rë...

Osmani: Adresë e presionit duhet të jetë Beogradi që nuk po zbaton marrëveshjet

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në konferencë me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, ka deklaruar se dialogu është i suksesshëm vetëm kur të ...

Tahiri i PDK-së: Kurti të përgjigjet se pse u lejua Radoiçiqi të largohet nga Kosova

Shefi i grupit parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Ablerad Tahiri ka thënë se kryeministri Albin Kurti duhet të përgjigjet në pyetjen se -pse Milan Radoiçiq ë...

​Konjufca: BE-ja të ushtrojë më shumë presion ndaj Serbisë për normalizimin e raporteve me Kosovën

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka denoncuar përfshirjen e Serbisë në sulmin terrorist në Banjskë në shtator të këtij viti dhe i bëri thirrje ...