Postet nga: banjskë

Policia: Tre sulmues të vrarë dhe një i arrestuar

Tre pjesëtarë të grupit të armatosur kanë mbetur të vdekur deri më tani në Banjskë të Zveçanit, ka konfirmuar Policia e Kosovës përmes një njoftimit.

Ambasada e Britanisë: Dënojmë sulmin ndaj Policisë, institucionet e Kosovës të lejohen të kryejnë hetimet

Ambasada e Britanisë së Madhe në Kosovë ka dënuar sulmin ndaj policisë së Kosovës në Banjskë të Zveçanit, ku polici Afrim Bunjaku mbeti i vrarë.

Fotogaleri: Situata në veri pas vrasjes së policit të Kosovës

Një pjesëtar i Policisë së Kosovës mbeti i vrarë në orët e para të mëngjësit në fshatin Banjskë të Zveçanit dhe dy të tjerë ...

KFOR për situatën në veri: Jemi të gatshëm për t'u përgjigjur nëse kërkohet

Misioni i NATO-s në Kosovë, KFOR, është duke vazhduar të monitorojë nga afër situatën në fshatin Banjskë të Zveçanit dhe është shprehur i gatshëm t'i pë...

Vritet një pjesëtar i grupit të armatosur në veri të Kosovës

Policia e Kosovës përmes një komunikate për media ka njoftuar për situatën në Banjskë të Zveçanit.

Me "Zola", armë krahu, helmeta e me maska - Kurti i përshkruan personat që janë në Banjskë

“Janë së paku 30 të armatosur rëndë, profesionistë, ushtarakë a policë, të cilët ndodhën nën rrethimin e forcave tona” - ka deklaruar kryeministri i Kosovës, Albin ...

Prokuroria Speciale po e heton rastin e sulmit ndaj policëve në veri

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ka nisur hetimet rreth sulmit të armatosur të kryer kundër Policisë së Kosovës në afërsi të fshatit Banjskë të ...

Fshati Banjskë qe Pesë Vjet pa Ujë

Ka pesë vjet që banorët e fshatin Banjskë të Vushtrrisë thonë se kanë probleme me furnizim me ujë.