Postet nga: banjskë

KPK reagon ndaj deklaratave të Kurtit për Banjskën: Rri larg e mos ndërhyj në sistemin prokurorial!

Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK) ka kërkuar nga kryeministri Albin Kurti që të qëndrojë larg sistemit prokurorial dhe të mos ndërhyjë në institucionet e pavarura ...

Petritsch: Dialogu i brendshëm me serbët në Kosovë, bazë për normalizim me Serbinë

Diplomati Wolfgang Petritsch ka thënë se dialogu i brendshëm me serbët në Kosovë, është çelës për një zgjidhje të qëndrueshme me Serbinë.

Daçiq thotë se ekstradimi i Radoiçiqit në Kosovë është i pamundur

Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiq, ka deklaruar se ekstradimi në Kosovë i ish-nënkryetarit të Listës Serbe, Millan Radoiçiq, është i pamundur.

Osmani në Bruksel: Serbia po planifikon sulme të reja kundër Kosovës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, para gazetarëve në Bruksel tha se Serbia po planifikon sulme të reja ndaj Kosovës.

Hiqjani “sanksionet” Kosovës! - Kërkesa e drejtuesve të Komisioneve parlamentare të 12 vendeve drejtuar BE-së

Kryesues të Komisioneve të Punëve të Jashtme të parlamenteve të 12 vendeve europiane përmes një deklarate të përbashkët drejtuar Përfaqësuesit të Lartë për Politikë ...

Çfarë pas fletarrestimit ndërkombëtar ndaj Radoiçiqit?

Deri më tani, Beogradi zyrtar nuk ka reaguar ndaj lajmit se kundër Millan Radoiçiqit është lëshuar fletarrestim prej Agjencisë Ndërkombëtare të Policisë (INTERPOL), për ...

Për cilat vepra penale kërkohet nga INTERPOL-i Millan Radoiçiq

Millan Radoiçiq, i cili doli publikisht se i priu grupit që organizoi sulmin terrorist në Banjskë tashmë ka zënë vend në listën e personave të cilët ...

Sulmi terrorist në Banjskë, INTERPOL lëshon fletarrestim për Millan Radoiçiqin

Organizata më e madhe ndërkombëtare e policisë, INTERPOL, ka lëshuar fletarrestim për Millan Radoiçiqin.